Dina odešla do Orlího nebe

V případě odchodu zvířat na věčnost se to snažím nebrat nijak osobně, této smrti je kolem mne opravdu hodně a člověk se s tím musí umět vyrovnat, ne vše se dá prostě zachránit. Nicméně odchod orlice Diny do orlího nebe je něco úplně jiného, od počátku byla součástí naší stanice, obrovská a zcela nenahraditelná pak byla její role v projektu "Návrat orla skalního do ČR".

 

 

 

 

 

Záběry z minulého týdne, středy 13.5.2015, které zachycují krmení mláděte

Autor: E.Gombala

 

Za svůj dlouhý život odchovala téměř dvěstě mláďat různých druhů dravců (káně lesní, jestřáb lesní, moták pochop a především 23 mláďat orla skalního!), měla neuvěřitelný mateřský pud a cit, se kterým jsem se jinak nesetkal.

 

 

 

 

Matka Příroda si ji vzala v sobotu 16.5. t.r. okolo 6 hodiny ranní, v 41 letech, do poslední chvíle se snažila zahřívat několikadenní adoptované orlí mládě, které je zcela v pořádku.

Orlice Dina byla nalezena 18.března 1977 zraněná -postřelená z brokové zbraně v revíru Popovice - Vežky, okr. Kroměříž, kde v té době byla provozována bažantnice. Pachatel nebyl zjištěn. Tehdy šlo o tříletou orlici, zranění zanechalo trvalé následky a nebylo možné ji navrátit zpět do volné přírody.Text: Petr Orel


Návštěv: 2176, Vydáno: 19.05.2015